Kde do Akvaparku

Prevádzkovatelia kúpalísk veľmi dobre vedia, že väčšinu vodomilov už neohromí len bazén so šmýkačkou, snažia sa teda zvýšiť návštevnosť tým, že budujú ďalšie, nielen vodné atrakcie.
Akvapark ponúka návštevníkom možnosť rekreácie a relaxácie pre volné chvíle či už v lete alebo v zime. Užijete si tu kúpanie, relaxáciu, zábavu i adrenalín na toboganoch po celý rok.

V tých „naozajstných“ akvaparkoch nájdete okrem niekoľkých bazénov, toboganov, šmýkačiek a detských bazénikom tiež atrakcie pod strechou, ktoré je možné navštíviť po celý rok bez ohľadu na počasie. Aquparky sú vhodné pre rodiny s deťmi. Medzi toboganmi, bazénmi a ďalšími atrakciami si určite príde na svoje každý člen rodiny. Väčšina z nich ponúka aj ubytovanie v rámci areálu, takto môžete s celou rodinou využiť pobyt na viac dní, prípadne kratšiu dovolenku.

Aquaparky na Slovensku

Aquacity Poprad
AquaCity je centrom zábavy a oddychu. Pre hostí je k dispozícií 13 bazénov, vírivky, 11 inhalačných miestností a sáun, relaxačné priestory a sanárium v nádherne vybavenom wellness centre Vitálny svet.

Aquapark Tatralandia
Aquapark Tatralandia patrí k najväčším celoročným vodným areálom na Slovensku. Môžete využiť: 8 celoročných bazénov s množstvom vodných atrakcií, 28 tobogánov a vodných šmýkačiek, Wellness Paradise – komplex masáží, kúpeľov, zábalov a rozličných liečebných aj relaxačných procedúr a tiež Saunový svet – Tatra-Therm-Vital – komplex 16 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr.

Aquapark Aquathermal Senec
v známom letovisku Slnečných jazier nájdete aj rekreačno-relaxačný aquapark Aquathermal Senec. Počas zimy je otvorená krytá časť, má dve nadzemné podlažia. V bazénovej hale je rekreačný bazén s atrakciami a kľudový bazén, v ktorých je teplota vody 32-36 stupňov Celzia. Nájdete tu aj saunový svet, ktorý ponúka všetky druhy sáun a dva intenzívne masážne perličkové bazény z rôznou teplotou vody.

Meander Park Oravice
V Meander Park Oravice sa môžete tešiť z vody počas celého roka. Umožňuje to priamy vstup z budovy do bazénov. V bazénoch nájdete rôzne atrakcie ako sú umelé vlny, perličkové sedadlá, perličkové lavice, gejzír, vodný hríb, masážne trysky a iné

Vadaš Thermal, Štúrovo
Nájdete tu 7 vonkajších a 2 kryté bazény, medzi nimi masážny bazén, vonkajší sedací bazén s celoročnou prevádzkou a jedinečný bazén s umelým vlnobitím na Slovensku, Lagúna s rozlohou 3800 m².

Spa&Aquapark Turčianske Teplice
V meste Turčianske Teplice na okraji krásneho kúpeľného parku nájdete Areál SPA & AQUAPARK. Areál má dve časti: Areál SPA (liečivá termálna minerálna voda 38°C)- Červený kľudový bazén 38°C, Ľudový rehabilitačný bazén 33°C, whirlpool vírivka 35°C a Areál QUAPARK (termálna voda do 35°C) – Plavecký bazén 25 m (vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami), Sedacíbazéen kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami, tobogany “KAMIKADZE” (47 m) a “ATRAKČNÝ MOVIE” (97 m) so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi

Thermal Corvinus Veľký Meder
Termálne kúpalisko Veľký Meder s celoročnou prevádzkou sa môže popýšiť s 9 bazénmi s termálnou vodou a teplotou 26 – 38 stupňov Celzia, Nájdete tu aj Krytý komplex, ktorý okrem 4 bazénov ďalej ponúka návštevníkom perličkový kúpeľ, masáž, biosolárium, saunový svet, magnetoterapiu Bemer, termoakupresúrne masážne lôžko Ceragem, bioptron liečbu, kozmetický salón, samoobslužnú reštauráciu a bar.

GINO PARADISE Bešeňová
Thermal park Bešeňová je vodným areálom s najväčším počtom antikorových bazénov na Slovensku. V Thermal parku si prídu na svoje najmä rodiny s deťmi, pre ktoré je pripravené množstvo rôzných atrakcií – 7 celoročných vonkajších bazénov s geotermálnou vodou 28°C – 40°C, 3 vnútorné bazény z antikora s čírou ohrievanou vodou 27°C – 36°C, Átrium s 2 vírivkami pod holým nebom (voda vo vírivkách má teplotu 30°C – 40°C), 1 nerezový tobogan v bazénovej hale, Wellness centrum – Vitálny svet – komplex 5 sáun a inhalácií (soľná, bylinková, rímska, mentolová, fínska),ň a iné.