Termálne kúpalisko Aquapark Tatralandia

Aquapark Tatralandia leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 2 km od centra Liptovského Mikuláša a ľahko dostupný zo všetkých hlavných dopravných ťahov.

V Aquaparku Tatralandia sa využíva bohatosť a výdatnosť termálnych a vo väčšine prípadov aj liečivých prameňov. Pre návštevníkov Aquaparku Tatralandia je k dispozíci 11 termálnych bazénov – z toho 8 celoročných s liečivou minerálnou vodou

V Aquapark Tatralandia počas letnej sezóny tu nájdete ďalšie 3 letné bazény (+ 8 celoročných termálnych bazénov) s čírou ohrievanou vodou: detský bazén, bazén s 21 atrakciami, 25 m plavecký bazén. Vyšantiť sa môžete na 21 tobogánových dráhach a šmýkačkách.

Nájdete tu najdlhší tobogán na Slovensku – Anakondu, najstrmší tobogán na Slovensku – Free Fall a prvý raftovací tobogán na Slovensku – Rollercoaster a mnoho ďalších, ktoré zaručia super zábavu.
 

Aquapark Tatralandia, čo nájdete v ponuke:

  • vodné atrakcie – 11 bazénov
  • 8 celoročných bazénov na výber máte rôzne vodné atrakcie: masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný basketbal, volejbal, aquaerobic, vodné súťaže, …
  • 3 letné bazény – detský bazén, plavecký bazén a bazén s 21 atrakciami
  • 28 tobogánových dráh a vodných šmýkačiek – viac ako 1800 m šmýkacích dráh
  • Ostrov pirátov z Karibiku – jedinečný tropický wellness s bazénmi a výhľadom na Tatry
  • Saunový svet – Tatra-Therm-Vital – komplex 16 parných, vodných a masážnych kúpeľov, sáun a procedúr
  • Wellness Paradise – úžívajte si masáže, kúpele, zábaly a iné liečebné aj relaxačné procedúry
  • Showland – denné animačné programy
  • Tarzánia – prekážková lanová dráha

Účinky vody

Srdcom celoročného Aquaparku Tatralandia je zdroj termálnej vody, prúdiaci z viac ako 2500 m hĺbky s teplotou 60,7 °C. Liečivá termálna voda v bazénoch má medzi vodami Liptova osobitné postavenie.
Okrem iného obsahuje aj časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov.
Minerálna voda Tatralandie blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko Aquapark Tatralandia
Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

1 komentár k “Termálne kúpalisko Aquapark Tatralandia”

Vložiť komentár