Termálne kúpalisko – Štúrovo

Kúpalisko je situované na lúke Vadaš v meste Štúrovo. Súčasťou kúpaliskového areálu sú solária s celkovou plochou 6000m2, vodná šmýkačka – tobogán a zatrávnené plochy, zatienené aj slnečné, s možnosťou využitia na rekreačné športy.

Relax v komplexe termálneho kúpaliska Vadaš v Štúrove

Termálne kúpalisko VADAŠ disponuje obnovenými bazénmi rôznej veľkosti, krytou plavárňou, novými radmi bufetov, možnosťou športovania ponúka ideálne podmienky na oddych milovníkom vody a slnka.
Na rekreačné športovanie možno využiť jazero s vodnou plochou takmer 2ha, 4 tenisové kurty, minigolf, stolný tenis, autodrom a motorové člnky.

V letnej turistickej sezóne sa na termálnom kúpalisku Vadaš Štúrovo bežne vystrieda okolo 6 000 platiacich návštevníkov. Návštevníci majú k dispozícii 8 bazénov, z toho dva – vnútorný plavecký (32 °C) a vonkajší sedací (36 °C) patria ku krytej plavárni.
Plaváreň je za nepriaznivého počasia otvorená celý deň, inak od siedmej večer až do polnoci. Vo vonkajšom areáli je veľký plavecký bazén (26 – 28 °C), menší rodinný bazén Delfín (30 °C), detský bazén (32 °C) a relaxačný bazén Hviezda (30 °C).

Otváracia doba:
25. apríla – 31. mája, 1-21. septembra
Pondelok – Nedeľa: 10:00 – 18:00

1. júna – 31. augusta
Pondelok – Nedeľa: 09:00 – 20:00

Toboganový park je v prevádzke denne v mesiacoch jún – august. V máji a v septembri bude v prevádzke v závislosti od počasia
 

Termálne kúpalisko Štúrovo – účinky vody

V sedemdesiatych rokoch bol objavený v hĺbke 130 metrov termálny prameň s teplotou takmer 40 °C.
K najväčším hitom patria najmä masážny perličkový bazén (36 °C) a bazén Lagúna – najväčší bazén s umelým vlnobitím na Slovensku (27 – 29 °C).

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko v Štúrove
Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

Vložiť komentár