Termálne kúpalisko – Oravice

Aquapark Oravice

Aquapark v lone panenskej prírody s kúpaním v každom počasí a každom ročnom období v geotermálnej vode s blahodarným účinkom.
Termálne kúpalisko v Oraviciach je najvyššie položeným termálnym kúpa­liskom v našej republike (okolo 800 m n. v.).
Je vhodným doplnkom roháčskej turistiky. Turisti si už zvykli po prekonaní vrcholov hlavného hrebeňa Roháčov, alebo po túre náučným chodníkom okolo roháčskych plies, ovlažiť svoje telo v oravickej termálnej vode.

Areál termálneho kúpaliska sa nachádza v turisticko rekreačnom centre Oravice. Najväčším lákadlom je geotermálna voda s teplotou 57°C, vyvierajúca z 1606 m hlbokého vrtu. Na kúpeľné využitie sa riedi vodou z druhého geotermálneho vrtu, ako aj vodou z prírodných prameňov. V súčasnosti sa teplota vody v dvoch bazénoch pohybuje v rozmedzí 32°C – 38°C.

Bazény sú v prevádzke 12 mesiacov v roku (okrem detského bazéna a tobogana)

Plavecká časť športového bazéna má dĺžku 25 m. V jesennom a zimnom období je tento bazén prevádzkovaný ako Veľký relaxačný geotermálny bazén s teplotou vody až 38 °C.

Je tu aj bazén s vlnobitím kde sa vytvárajú umelé vlny, ktoré vám navodia atmosféru morských vĺn. Prevádzka vlnového bazéna v jesennom a zimnom období môže byť z dôvodu nepriaznivých klimatických podmienok alebo iných príčin pozastavená, prerušená alebo úplne zastavená.
 

Aquapark Oravice -účinky vody

Sírano-vápenato-horečnatá voda s vysokým obsahom železa. Voda v Oraviciach patrí medzi významné termálne vody na Slovensku s liečivými účinkami najmä na choroby pohybového ústrojenstva, močových ciest a obličiek.

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko v Oraviciach
Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

Vložiť komentár