Bojnice – termálne kúpalisko

Ak bude počas leta na výlete v Bojniciach, určite sa zastavte na termálnom kúpalisku. Oddýchnete si a načerpáte silu.
Letné kúpalisko Čajka leží v prekrásnej scenérii v blízkosti Bojnického zámku a zoologickej záhrady. Areál je svahovitý, zalesnený, s voľnými lúkami.

Na kúpalisku Čajka v Bojniciach nájdete tri bazény (jeden veľký plavecký 50×22 m, dva detské 12×8, 8×8 m) v ktorých je počas sezóny priezračná termálna voda s teplotou od 26°C do 30° C.

Kúpalisko v Bojniciach sa teší veľkej obľube detí, ktoré sa radi okúpu po návšteve zámku alebo zoologickej záhrady. A preto je hodne navštevované rodinami s deťmi.

Pre rozptýlenie a zábavu návštevníkov sa v areáli kúpaliska nachádza vodná kĺzačka, detské pieskovisko, detská nafukovacia skákačka, volejbalové ihriská, hojdačky a množstvo voľných plôch pre rekreačné vyžitie.

Termálne kúpalisko Čajka je v prevádzke od júna do augusta.
 

Kúpalisko Čajka – účinky vody

Termálna voda v Bojniciach zlepšuje látkovú výmenu a imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív, ich zásobovanie kyslíkom a tým celkový stav organizmu. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým jeho parasympatickú časť.

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko v Bojniciach
Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

Vložiť komentár