Kováčová – termálne kúpalisko

Holidaypark Kováčová

Termálne kúpalisko Kováčová vytvára atraktívne prostredie pre návštevníkov, rekreantov s plnou možnosťou regenerácie fyzických a duševných síl v plaveckom bazéne (1050 m2, 26°C), detskom (216 m2, 33°C) a neplaveckom bazéne (1300m2, 28°C), na športoviskách s rôznymi zábavnými hrami a tiež s dostatočným množstvom občerstvovacích, stravovacích a ubytovacích kapacít.

Kúpalisko Kováčová pri Zvolene, ktoré je jedno z najnavštevovanejších na Slovensku, má v tejto podobe pred sebou poslednú sezónu. Z kúpaliska Kováčová bude po letnej sezóne Holidaypark.

Tenis, stolný tenis, futbal, nohejbal, minigolf alebo plážový volejbal – to všetko je pre športovo orientovaných návštevníkov pripravené.

Termálne kúpalisko v Kováčovej prebudovali na moderný Aquapark s viacerými atrakciami pri zachovaní využívania liečivej vody v Kováčovej.
 

Holidaypark Kováčová – otváracia doba

Pracovné dni: 12.00 – 21.00 hod.
Víkendy a sviatky: 10.00 – 21.00 hod.

Účinky vody

Základom liečby v Kováčovských kúpeľoch sú minerálne liečivé pramene sírano – hydrouhličitanové, vápenato – horečné, hypotomické s teplotou vody 48,5 oC.
Termálnu vodu v Kováčovej využijú hlavne ľudia s chorobami pohybového ústrojenstva – reumatické choroby, vrodené ortopedické chyby, osteochondrózy, stavy po úrazoch a ortopedických operáciách a s niektorými nervovými chorobami DMO, chabé obrny, svalové ochorenia, stavy po zápaloch a úrazoch CNS.

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko v Kováčovej
Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

Vložiť komentár