Termálne kúpalisko – Liptovský Ján

V roku 1963 navŕtali nový prameň v hĺbke 95 m s teplotou 29,4 °C. Povyše neho vybudovali pramenný dom Rudolf a jeho vodu i vodu ďalších blízkych vrtov používajú na plnenie bazénov, ktoré sú v hoteli Máj vnútorný bazén a vonkajšie kúpalisko.

V Lliptovskom Jáne sa pramene požívajú aj ako pitné. Najobľúbenejší je prameň Teplica pri dedine, ktorý v roku 1986 premiestnili od cesty a postavili mu obyvatelia obce dôstojný stánok, ktorý ľudia bažiaci po minerálke radi vyhľadávajú.
Hneď vedľa neho sa nachádza Kúpeľný prameň, ktorý sa využíva na prírodné kúpanie.

Štyri bazény – plavecký (50 m x 25 m, 27 °C), kruhový sedací (28 °C), kruhový detský (28 °C) a kruhový detský s fontánou (27 °C) – sú v prevádzke od júna do septembra (okrem pondelka), od 9.00 do 21.00 hod.
 

Liptovský Ján – účinky vody

Termálny prameň o teplote 28 C má vysoký obsah síry, čo mu dodáva priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, ženské, kožné, nervové choroby a choroby látkovej premeny. Prameň Rudolf je vhodný na pitie.

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko v Liptovskom Jáne
Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

Vložiť komentár