Komárno – termálne kúpalisko

Na okraji mesta Komárno sa nachádza na ploche 2,5 ha kúpalisko s využitím termálnej vody. Kúpalisko je rozdelené na dve časti – s celoročnou prevádzkou a s letnou prevádzkou.

Na kúpalisku nájdete dva bazény s termálnou vodou s teplotou 37 stupňov a 42 stupňov, tri bazény so zmiešanou vodou a jeden detský bazén so striekajúcou korytnačkou.

Termálna voda má liečivé účinky na reumatické, kĺbové a ženské choroby. V areáli kúpaliska sú návštevníkom k dispozícii plážové priestory, stoly na vonkajší stolný tenis, pieskovisko, atrakcie pre deti, ale taktiež sauna, masáže, kaderníctvo a pod.

Celoročne využiteľný je bazén na sedenie v krytej časti kúpaliska. Vo vstupnej budove je k dispozícii sauna, masáže, kaderníctvo, manikúra a pedikúra.
 

Účinky vody

Termálna voda v Komárne sa tu využíva na liečbu reumatických a kĺbových ochorení, no pôsobí priaznivo aj proti niektorým gynekologickým, interným, kožným a neurologickým chorobám, mnohí ju však využívajú len na rekreačné účely.
Hodnotou minerálií sa termálne pramene takmer vyrovnávajú známemu prameňu Trajan v Piešťanoch či Sina v Trenčianskych Tepliciach.

Skúsenosti, recenzie – termálne kúpalisko v Komárne

Máte svoje osobné skúsenosti s týmto termálnym kúpaliskom alebo chcete niečo ďalším návštevníkom vhodné doporučiť? Napíšte o tom v komentároch niečo viac.

1 komentár k “Komárno – termálne kúpalisko”

Vložiť komentár